Pivot Kapı Nedir, Pivot kapı nerelerde kullanılır, Pivot menteşe, Pivot Çelik Kapı gibi konulara değineceğiz.  Pivot menteşe, herhangi bir kapının altında ve üstünde tek bir nokta üzerinden dönmesini sağlar. Klasik tip kapı modelleri içerisinde kapı kasasına bütün kasa asılır. Bu sebeple kapıların bütün ağırlığı menteşeye biner. Pivot menteşeler ise herhangi bir kapının yan kısmına takılı olan ve pimli durumdaki kalın menteşelerden farklıdır.

Pivot menteşeler herhangi bir kapının altına ve üstüne, zemine ve çerçevenin başına takılır. Böylece kapıların bütün ağırlığı da aşağı pivot sisteme yüklenir. Pivot sistemlerin sağladığı en güzel kolaylık ise ağır kapıların çok daha rahat bir şekilde açılabilmesidir. Bundan dolayı kapı açıldığı zaman kasaya yandan herhangi bir menteşe olmaması sebebiyle açılımı da daha geniştir.

Pivot Çelik Kapı Sistemleri

Pivot Çelik kapı sistemleri çok ağır kapıları taşıyabilmek ve rahat bir şekilde açılmasını sağlamak adına tasarlanan bir menteşe sistemidir. Pivot sistemli kapılar normal kapılara kıyasla 4 kat daha büyüktür. Bu sebepler ağırlıkları 4 katına dek daha fazla olabilmektedir. Bu nedenden ötürü de kasa üstüne takılı olan menteşeler bu ağırlıkları kaldıramadığından dolayı kapılar yavaş bir şekilde açılmaktadır. Menteşeler ise zamanla kendi salmaktadır. Bu durum da kapıların düşmesine ve sentesinin bozulmasına sebep olmaktadır. Pivot çelik kapı sistemleri çok daha uzun ömürlü bir sağlamlık sunmaktadır.

Motorlu Pivot Kapılar

Pivot menteşe sistemlerini dilediğiniz zaman akıllı kilit sistemleri ile beraber donatabilirsiniz. Bu sistemler kart aracılığıyla giriş biyometrik verilerle beraber ek olarak ve giriş şifreli olarak açılım sağlayacak bir şekilde sessiz motorlardan oluşan sistemlerle donatılabilir. Bu sebepten dolayı akıllı ev sistemleri içerisine geçiş sırasında da evinizin akıllı ev sistemleri ile beraber uyumlu bir hale getiriyoruz. Kapınızı uzaktan bir sesli karşılama ya da kamera ile açabiliyorsunuz.

Pivot Kapı Fiyatları

Pivot kapılar standart birer ölçüde değildir. Projelerinize özel bir tasarımla üretilmektedir. Bu sebeple her proje adına farklı malzemeler ve ebatlardan oluşabilmektedir. Bizler Villa Çelik kapı olarak da sizlere modern bir pivot kapı sistemleri sunuyoruz. Pivot kapı fiyatları adına da müşterilerimizin pivot kapı isteklerini mekanlara keşif yapabilmek Pivot Çelik kapı fiyatlarını kolayca tespit edebilirsiniz. Bu anlaşmanın ardından ise Pivot çelik kapı modellerinin montajlarını ücretsiz bir şekilde yapmaktayız.

Pivot Kapı Modelleri

Pivot için mimari tasarımınızı ya da bizler tarafından sunulan standart modelleri de inceleyebilmek adına Pivot Villa kapı modellerine de bakabilirsiniz. Dilerseniz de özel siparişlerle kapılarının ölçüsüne uygun bir şekilde sizlere özel üretim yapabiliriz. Pivot Çelik kapılarınızı üreterek montajlarını da ücretsiz bir şekilde yapabiliriz. Pivot sistemler kapılar içerisinde garantili akıllı kilit sistemler ile beraber 5 yıla varan garantili bir şekilde verilmektedir.