Pivot kapı, 2021 ev trendlerine damgasını vuran kapı türüdür. Bu modern tarzdaki pivot kapılar evlerin gösterişli olmasını sağlar. Pivot çelik kapı büyüklükleri ile ön plandadır. Uzunluk ve genişlik olarak normal giriş kapılarından oldukça farklıdır.  Boyut, bir pivot kapının fiyatlandırmasında büyük bir faktör, ancak malzeme türleri de etki etmektedir.

Pivot Kapı Stilleri

Pivot kapılar birçok boyut ve stilde gelir. Pivot kapılar, herhangi bir malzemeden yapılmış her boyutta kapıya dayanacak şekilde üretilir. Ev sahiplerine istedikleri tarzdaki kapıyı seçme özgürlüğü verir.

MODELLERİMİZE GÖZATIN

Pivot kapı ne kadar geniştir?

Pivot kapılar, kurulum için ağır hizmet donanımı gerektirir. Bu, kapıların ev sahibinin hayal edebileceği kadar büyük olabileceği anlamına gelir. Standart bir kapının boyutu yaklaşık 3 fit genişliğinde, 6 fit 8 inç yüksekliğindedir, bu, ahşap tarzı bir kapının tam montajı için yaklaşık 10.000 dolara mal olur. Bu kapı için 9 fit genişliğinde ve 11 fit yüksekliğinde bir boyut seçerseniz, maliyet 20.000 doların biraz üzerine çıkacaktır.

Bir pivot kapı için en iyi malzeme hangisidir?

Aralarından seçim yapabileceğiniz malzeme türleri ve kombinasyonları sınırsız görünüyor. Bu malzemeler arasında ahşap, mermer, cam, metal vb. Bulunmaktadır. Bazı örnek kombinasyonlar zarif maun ahşap ve güzel parlak altın kaplama metal veya hatta benzersiz cam tasarımlı hoş bir çelik kapıdır.

Pivot kapılar her iki yolu da açar mı?

Pivot kapılar içe doğru, dışa doğru açılan veya her ikisiyle de açılabilir. Harika olan, hangi seçeneği seçerseniz seçin, fiyatlandırmayı etkilemeyecektir, ancak hem içeri hem de dışarı açılan bir pivot kapının rüzgarlık şeridinin su ve hava kaçağı gibi sorunlara neden olabileceğini unutmayın . Pivot yerleşimi, sizin için doğru pivot kapıyı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken başka bir faktördür. Seçenekler arasında bir ofset salınımı ve bir merkez salınımı bulunur. Kapının salınımı da kapınızın maliyetini etkilemeyecektir. Pivot yerleşimi, giriş yolunuzun ne kadar erişime sahip olacağını belirler.

Pivot kapıyı nasıl kurarsınız?

Bir DIYer iseniz ve paradan tasarruf etmek istiyorsanız, pivot kapıyı kendiniz kurabilirsiniz. Kurulum için ihtiyacınız olacak aletler pivot seti, kapı, keski, çekiç, şerit metre, matkap ve tornavidadır. Donanım ve aletler, kapının tarzına ve boyutuna bağlı olarak size 450 ila 2500 ABD dolarına kadar düşebilir. Kapıyı boyutlandırma, bir stil seçme ve proje için doğru araçları ve donanımı seçme gibi bir kapı takmaya çok şey gider.

HEMEN SİPARİŞ OLUŞTURUN

Yedek Pivot Kapı Yapısı

Unutmayın, pivot kapının onarım konstrüksiyonu, yeni konstrüksiyonun iki katı kadar olabilir. Pivot kapıların nadiren değiştirilmesi veya onarılması gerekir, ancak bu gerçekleşirse bir veya iki şey olmuş olabilir. Birincisi, kapı doğru takılmamış ya da ucuz ve kötü donanım kullanılmış. Bu nedenle, pivot kapı için doğru donanımı ve yapıcıyı seçmek son derece önemlidir. Öne çıkan bir kapı tasarımını seçmeniz için geçen süre, donanımı incelemek için de aynı süreyi ayırmayı düşünmelisiniz.

PİVOT KAPI SATIN ALMAK İÇİN HEMEN ARAYINIZ:  +90 212 668 84 72